Jak vybrat posilovací věž

Posilovací věž je královnou mezi posilovacími stroji Na žádném jiném posilovacím stroji neposílíte tolik svalů jako na komplexní posilovací věži.Posílíte na ní prakticky všechny svaly. Začít můžete horní polovinou těla díky horní kladce. Na posílení zádových a břišních svalů je součástí věže posilovací lavice. Na té můžete cvičit i oblíbený bench press. A na svaly dolních končetin jsou tu zátěže pro předkopávání a zakopávání.

Co posílíte na posilovací věži?

Prakticky celé tělo! A to je na posilovací věži úžasné.

- ruce a záda - horní kladka
- nohy - předkopávání, nebo zakopávání
- spodní kladka simuluje veslování, kterým protáhnete celé tělo

A další tip pro vás:
Pokud máte posilovací věž s dostatečnou hmotností, připevněte na ní miltitrainer (TRX) a procvičte s ním celé tělo.

Ke každé posilovací věži byste měli dostat manuál s popisem posilovacích, tréninkových stanovišť. Nebo vám poradí trenér v posilovně. Důležité je samozřejmě stanoviště a posilované partie těla střídat, nezatěžovat pouze některé svaly. Nechte si sestavit tréninkový posilovací plán a věž jistě využijete pro celou řadu cviků.

Posilovací věže patří mezi komplexní posilovací stroje, obvykle velmi robustní. Nevejdou se do každého bytu. Přesto existují výjimky, které vám umožní cvičit celé tělo i v domácím prostředí.Záleží na vašich prostorových a finančních možnostech. Doma ovšem obvykle příliš místa nemáme, takže volíme co nejmenší posilovací věž.Výhodou posilovacích věží je možnost procvičení, posilování celého těla. Na věžích můžete provádět obvykle i více jak 100 cviků, kterými protáhnete celé tělo. Je nutné si sestavit tréninkový posilovací plán, abyste opakovaně neposilovali a tím nepřetěžovali jednu partii těla.

Domů menší věž

Uživatelé často hledají podle obrázků výrobků. Stačí se u nás soustředit na jednopzicové věže, které se funkčností příliš nelyší a každá má základní cviky jako například:

- butterfly s oporou zad
- tlaky vsedě s oporou zad
- horní kladka pro stahování zátěže
- spodní kladka (pro simulaci veslování)
- stahování kladky v sedě
- předkopávání
- zakopávání

Dražší věže mívají ještě další cviky, vyšší nosnost, závaží v ceně a jsou vyrobeny ze silnějších profilů. Pro domácnosti je také důležitým parametrem celková hmotnost věže, která se pohybuje od cca 85 kg až po 167kg.

Tip na nejlevnější věže pro domácí posilování

Ze segmentu nejlevnějších věží doporučujeme například HG4000, HG4000/A, HG4200 nebo HG4300 které vás překvapí velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Stejně jako většina ostatních věží nabízí mnoho různých cviků s efektivním procvičením celého těla. Součástí i těchto cenově dostupných věží jsou horní kladka, spodní kladka, předkopávání, zakopávání, nebo butterfly Tyto věže jsou pro domácí posilování dostačující, pokud chcete více cviků a vyšší hmotnost závaží, je třeba se podívat do vyšší cenové třídy, na typy HG4700, HG4800 nebo HG4900. Tyto typy jsou však vhodnější do větších prostor.