Jak vybrat pingpongovou pálku

Každá pingpongová pálka se skládá ze základního dřeva (prkna) a potahu, případně i mechové měkké výplně. Přirozenou součástí je rukojeť, která může být rovná, ale též konkávní nebo jinak anatomicky tvarovaná, a tím i pro hráče přijemnější. Zejména typ a tvrdost dřeva a potahu významně ovlivňují ráz vaší hry, a proto se vyplatí jim věnovat pozornost.

U pingpongových raket platí jedno pravidlo: čím větší rychlost, tím menší je kontrola míčku a naopak. K tomu ještě přistupuje tzv. Spin neboli možnost rotací míčku, kterou se ztěžuje soupeři odehrávání (vracení) míčku při hře.

Pingpongové pálky pro obrannou hru(a pro začátečníky a mírně pokročilé) mají měkčím povrchem, který zaručuje větší ovladatelnost a kontrolu míčku, na druhou stranu však znemožňuje opravdu rychlý úder. Pingpongové rakety pro útočnou hru se pak vyznačují tvrdším, nepružným povrchem, který vám zajistí rychlou rotaci míčku na úkor kontroly a vykrývání úderů soupeře.

Vybíráme pingpongové rakety
Podle parametrů

Jedním z nich je tloušťka potahu, u něhož platí, že:
- pro univerzální hru (a začátečníky) by se měla pohybovat v rozmezí 1,3-2 mm,
- pro útočnou hru v rozmezí 1,5 mm a více,
- pro obrannou hruv rozmezí 1-1,5 mm.

Kvalitnější, profesionálnější pingpongové rakety mají ve svém popisu též důležité informace o rotaci, kontrole a rychlosti pálky. Tyto údaje jsou vyjádřeny pomocí stupnice 1 až 10, případně 10 až 100. Platí, že čím vyšší je číselná hodnota, tím rychlejší, kontrolovatelnější atd. konkrétní raketa je.

 

Pálky na stolní tenis podle typu hráče
Pingpongové pálky pro začátečníky koupíte i pod 100 Kč. Hodí se začátečníkům a rekreačním hráčům. Vhodným řešením do začátků může být sada na stolní tenis obsahující dvě pálky, dva míčky, síťku i držák na síťku.

Pro výběr konkrétních pálek můžete přejít do obchodu. Nabízíme jak pálky pro rekreační hráče, tak i pálky pro pokročilé. Jedná se o značky BROTHER, což je naše privátní značka od kvalitního čínského výrobce nebo o pálky značek BUTTERFLY nebo DONIC. Jedná se o renomované světové značky.