Jak vybrat pingpongové míčky

Popis míčků + základní informace
Základní rozměry míčku na stolní tenis - oficiální průměr, který je pro soutěže schválený ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu) je 40 mm. Pingpongový míček
je vyroben z tenké plastové stěny, nyní se používá polypropylenu. Dříve se jednalo o materiál "Celuloid". Ten byl riziký kvůli hořlavosti a také kvůli vznikajícím jedovatým plynům při hoření. Proto byl od nahrazený polypropylenem. Hmotnost pingpongového míčku je 2,7 g.
Míček na stolní tenis je vyroben z polypropylenu. Dříve se jednalo o materiál "Celuloid". Ten byl riziký kvůli hořlavosti a také kvůli vznikajícím jedovatým plynům při hoření. Proto byl od nahrazený polypropylenem. Pingpongový míček má rovněž velmi tenkou stěnu. Všechny kvalitní pingpongové míčky mají vnitřní švy, což znamená, že jsou po celém jeho povrchu hladké. Méně kvalitní pingpongové míčky poté mají vnější švy, tudíž jde na nich vidět zřetelná rýha, která ovlivňuje kvalitu odskoku.
Mezi další parametry míčku na stolní tenis je jejich barva. Oficiální barvy, které jsou schválené ITTF, pro pingpongové míčky jsou bílá (určeno pro zelený stůl) a oranžová (určeno pro modrý stůl). Pingpongové míčky se také prodávají i v jiných různých barvách, většinou však určené pro zábavu.
Pingpongový míček musí zajišťovat pravidelný odskok, a proto je zapotřebí, aby měl míček na stolní tenis rovnoměrný tvar a šířku stěn. Ne vždy se totiž podaří vyrobit ideálně kulatý míček. Jakákoli nepřesnost totiž ovlivňuje odskok míčku. Jestliže je dodržena ideální rovnoměrnost pingpongového míčku, potom nezáleží, jakou částí se míček stolního tenisu nebo pálky na stolní tenis dotkne.
Míčky na stolní tenis, které mají nejnižší úroveň, poznáte většinou podle toho, že jsou bez jakéhokoli označení či pouze s označením logem výrobce. Míčky na stolní tenis, které jsou navíc označeny logem ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu), jsou pingpongové míčky s nejvyšší kvalitou, s kterými se hraje na různých mezinárodních turnajích.

Označení kvality míčků hvězdičkami - Na pingpongovém míčku si můžete všimnout hvězdiček. Počet hvězdiček na míčku označují jeho kvalitu, kulatost a předpokládanou odolnost a stabilitu míčku na stolní tenis. Čím více hvězdiček pingpongový míček má, tím je míček kvalitnější. Míčky, které mají dvě hvězdičky, jsou méně k vidění, ale přesto by měly být dostatečně kvalitní a s daleko větší životností. Míčky s třemi hvězdičkami jsou již určené pro vyšší soutěže, kdy je zapotřebí ideální kulatost míčku a také, aby míček správně odskakoval. Tyto pingpongové míčky se vyznačují svou nejvyšší kvalitou.