Jak vybrat hokejku

Nejdříve si je potřeba ujasnit na jakou stranu potřebujete zahnutí hole. Jestli je hráč levák nebo pravák při psaní, toto nerozhoduje. Lepší pomůckou je, jak kdo drží lopatu v ruce. To je již lepší pomůcka pro to, jakou potřebujete hokejku - zda pravou nebo levou. Zahnutí určíte podle toho jakou ruku má dole. Budete-li mít levou ruku dole, potřebujete levou hokejku. Ta má čepel zahnutou doprava. Budete-li mít pravou ruku dole, potřebujete pravou hokejku. Ta má čepel zahnutou doleva.

Jak vybrat zahnutí a druh čepele

Materiál hokejky
Klasický materiál starších modelů hokejek dřevo bylo postupně u kvalitnějších modelů nahrazeno karbonovým kompozitem. Dřevěné hokejky se i nadále používají v dětské a rekreační kategorii. Existuje několik druhů čepelí, které se určují podle druhu povrchu, na kterém se hraje. Plastové a plastové čepele s dýhou se obecně doporučují pro hru na tvrdých površích jako je beton, asfalt, zámková dlažba a podobně. Plastové čepele jsou odlnější proti obrušování než dřevěné nebo dřevěné laminované čepele. Ty jsou naopak vhodné pro hru na ledě. Zde je důležité použití sportpásky, která čepel zpevní a uchrání ji také částečně od odírání.

Délka hokejky
Obecně se dá říci, že délka hokejky by měla hráči dosahovat po bradu, když hráč stojí na bruslích a hokejku má opřenou o špičku čepele. Jinak je délka hokejky individuální věc. Pokud je hokejka vyrobena z kompozitu je možno ji prodloužit nástavcem. V případě, že je hokejka dlouhá dá se jednoduše zkrátit zaříznutím.

Žerdě dřevěných hokejek jsou někdy zpevněny plátky sklolaminátu, který zabraňuje prasknutí žerdi při střelách nebo při zkřížení se soupeřovou hokejkou. Tato úprava se provádí především u delší hokejek určených pro rekreační hraní hokeje dospělými.